Finbert ישראל שירותים פיננסים

Finbert ישראל שירותים פיננסים

מושגים פיננסיים

תוכן עניינים

מושגים פיננסיים

בעולם שבו העתיד הכלכלי אינו בטוח, חברת Finbert מציבה מגדלור פיננסי שמנחה את האנשים שמחפשים יציבות ושגשוג כלכלי. החזון שלנו הוא לשמור ולהעצים את המהות הכספית של החסכונות שלקוחותינו צברו במשך שנים, כך שהם יוכלו ליהנות מפרישה נטולת דאגות מהעבודה.

עם מחויבות בלתי מתפשרת על ערכי יושרה ושקיפות, החברה מציגה מגוון אפיקי השקעה חדשניים, ייעוץ מקצועי של מיטב המומחים, ופתרונות מותאמים אישית, שכל אחד מהם נועד להתאים לצרכים ולמטרות הייחודיות של כל לקוח.

ייעןץ וליווי של המומחים בתחום

אנחנו כאן כדי לשרת את המטרות הכלכליות שלכם, ולאפשר לכם ליהנות מעתיד כלכלי יציב ובטוח, לכם ולילדיכם. בעמוד זה תמצאו מגוון מושגים פיננסיים שחשוב שתבינו את משמעותם, כדי שתוכלו לקבל החלטות כלכליות מנקודת פתיחה של הבנה מלאה של העסקאות שאתם עומדים לבצע.

בסוף העמוד תמצאו כמה שאלות נפוצות עם תשובות של המומחים שלנו, כך שלפגישת הייעוץ הראשונה תגיעו עם מידע מקיף שיאפשר לכם להבין את אפיקי ההשקעות שמתאימים לכם, ולבחור נכון.

מה זה קרן השקעות פרטית – Private Equit?

“Private Equit” הוא תחום כובש ודינמי של השקעות פרטיות הפועל כאלטרנטיבה לבורסה הציבורית המוכרת, כך שזוהי חלופה בלעדית ומתוחכמת למשקיעים המחפשים גיוון ואפשרויות לתשואות גבוהות יותר. בניגוד לשווקים הציבוריים השוקקים שבהם מניות חברות נרכשות ונמכרות על ידי ההמונים, הון פרטי כרוך בגישה דיסקרטית ומותאמת יותר להשקעה.

קרנות הון פרטיות דומות מנוהלות במומחיות על ידי אנשי מקצוע מנוסים שיש להם הבנה מעמיקה של דינמיקת שוק ואסטרטגיות השקעה, והן נוצרות על ידי מנהלי השקעות מיומנים אשר בוחרים בקפידה שפע של הזדמנויות השקעה מבטיחות במגזרים שונים, החל ממיזמי נדל”ן קלאסיים ועד פרויקטים מתקדמים בחדשנות טכנולוגית.

מה זה שותפות מוגבלת LPA?

בתחום ההתאגדות העסקית, שותפות המוגבלת (LPA) מתגלה כמודל מרתק וגאוני המטפח שיתוף פעולה אסטרטגי וצמיחה פיננסית, במסגרת ייחודית זו שמפגישה בין שני תפקידים מרכזיים – השותף הכללי בעל החזון האחראי על הניהול השוטף, והשותף המוגבל, במטרה ליצור ברית רבת עוצמה שמטרתה לפתוח שגשוג והצלחה.

בלב שותפות זו עומד השותף הכללי, כוח מניע המונע על ידי חזון, מומחיות ומחויבות להשגת היעדים העסקיים, עם סמכות לקבל החלטות יומיומיות חיוניות, אחריות על הניהול התפעולי, והתנהלות עסקית מיומנת. עם הבנה עמוקה של מגמות שוק, דינמיקה בתעשייה ואסטרטגיות חדשניות, שותף זה מתווה את מסלול השותפות, ומוביל אותה לעבר עתיד מלא בפוטנציאל עסקי.

השותף המוגבל משלים את ההנהגה הדינמית של השותף הכללי, כדמות חיונית שתפקידה העיקרי מתרכז סביב השקעה והשגת הרווחים מיוזמות עסקיות חדשניות. הוא מתנהל מתוך אינטרס מובהק להצלחת השותפות, תורם הון לצמיחה עסקית, ומאפשר את ההתנהלות השוטפת.

זוהי חלוקת מצוינת של תחומי אחריות שמאפשרת לשותף המוגבל להיות מוגן ממורכבות הניהול, כך שלשני השותפים יש את החופש להתמקד בפעילות העסקית כדי ליהנות מהצלחות ההשקעה.

מה זה מכפיל (Multiple)?

בתחום הפיננסים וההשקעות, הרעיון של מכפיל חושף את הפיתוי האניגמטי שלו כמדד מרכזי לביצועי הקרן. בתוך התחום הזה נכנסים לפעולה כמה סוגים של מכפילים, שכל אחד מהם טווה נרטיב ייחודי של צמיחה פיננסית והצלחה, כמו למשל מכפיל ההשקעות המוערך, מושג מפתח בחישוב המספק תובנה לגבי הישגיה המוגדלים של הקרן.

מכפיל ההשקעה מציב את ההכנסה הכוללת שהתקבלה עם סכום ההשקעה הראשוני, ועם חישוב מתקדם, המטרה היא לזקק את התנהלות הקרן, תוך חשיפת מדד ההכנסות הכוללות של ההשקעה לאורך כל חייה של הקרן.

מה זה (IRR(Internal Rate of Return?

בתחום המורכב של ניתוחים כלכליים, שיעור התשואה הפנימי (IRR) מופיע כברומטר רב עוצמה לביצועי קרן, בהקשר של שני מרכיבים חיוניים: תזמון והזרימה הכוללת. פירוק המהות שלו חושף מגוון תובנות המנחות את המשקיעים בדרך של קבלת החלטות נבונה, קביעת הקצאת משאבים אופטימלית והתנהלות יעילה במונחים של רווחיות ובטיחות.

ה-IRR, בדומה למצפן פיננסי, מוביל את המשקיעים במבוך החלטות השקעה, עם הערכת התשואה המופקת מהשקעות הקרן תוך התחשבות בעיתוי כניסות ויציאות הון. על ידי התעמקות במורכבויות המתמטיות של ה-IRR, המשקיעים מקבלים תובנות חשובות שנוגעות לאפשרויות האמיתיות של הקרן, לצד הכלים החיוניים להערכת הכדאיות של כל עסקה.

מה זה מפל החלוקות (Distribution Waterfall)?

המונח “מפל החלוקות” מתאר מנגנון גאוני שבאמצעותו מוקצה בקפדנות ההון שצוברת קרן, בין השותף הכללי לבין השותפים המוגבלים, עם חלוקת הרווחים והגדרת דפוסי ההפצה המעצבים את גורלם של בעלי העניין בקרן.

בלב מערכת זו עומד המודל האמריקני, הנודע בדייקנות ובסדר שלו, לפיו הקצאת הרווחים למנהל הקרן מתבצעת כבר מתחילת כל עסקה בתוך תיק ההשקעות המגוון של הקרן. השותף הכללי מתכנן  את הכללים השולטים במפל ההפצה, כך שכל משתתף יקבל את חלקו הראוי תוך איזון סיכון ותגמול.

מה זה J Curve?

השנים המתהוות של קרן, שנקראות גם “שנות ההשקעה”, מסמנות שלב חשוב בתהליך הכלכלי, מכיוון שבפרק זמן זה, הקרן מחפשת השקעות ראויות בשטחים חדשים של שווקים, כדי להשיג מגוון אפשרויות של תזרים מזומנים, שבהן הונה של הקרן נע בין תקופות של תזרים מזומנים שלילי לחיובי.

השנים הראשונות מוגדרות כ”שנות ההשקעה” – תקופה של מיצוב אסטרטגי, מחקר מקיף וקבלת החלטות נבונות, ובשלב ראשוני זה, הקרן מפנה את משאביה לזיהוי ורכישת הזדמנויות השקעה מבטיחות, שמאפשרות השגת הון משמעותי שמוביל לתזרים מזומנים שלילי בשלבים הראשונים.

תזרים מזומנים שלילי זה משקף את תזרים ההשקעות הראשוני, ומסמל את מחויבותה של הקרן לטפח את הצמיחה של תיק ההשקעות שלה, עם הצבת הבסיס לשגשוג עתידי, תוך השקעה במיזמים עם פוטנציאל להשגת תשואות רווחיות בטווח הארוך.

מה זה COC ((Cash on Cash Return?

בעולם המורכב של ניתוח השקעות, התשואה במזומן (COC) עומדת כמגדלור של תובנה, המאירה את היעילות והרווחיות של מאמץ השקעה. מדד רב ערך זה מקפל את התשואה השנתית שנוצרת על הסכום שהושקע בפועל, ומציע תמונת מצב ברורה שדרכה משקיעים יכולים לאמוד את הפוטנציאל של המיזמים הפיננסיים שלהם.

התשואה COC, בדומה למצפן המנחה את הדרך, מנווטת את המשקיעים דרך החלטות ההשקעה, ומספקת מדד מוחשי לתשואות שהם יכולים לצפות מההשקעה הראשונית שלהם, כלומר, המונח COC מסמל את אחוז ההשקעה המקורי שיתממש כתשואה שנתית, המהווה את התמורה הכספית מהמיזם.

מה זה שותף כללי (GP)?

בתחומי ההשקעות והניהול הפיננסי, לשותף הכללי יש תפקיד עיקרי שכרוך באחריות עצומה של ניהול פעילות הקרן, והובלתה לשגשוג כלכלי, עם תחומי אחריות שמקיפי מגוון חובות, שאת כל אחת מהן יש למלא במסירות ובמומחיות.

האחריות העיקרית של השותף הכללי היא לשמור על האינטרסים של הקרן והמשקיעים בה, וחובת נאמנות זו משמשת כמצפן אתי המנחה את קבלת ההחלטות וההתנהלות הזהירה בשקיפות ובנאמנות מרבית.

מה זה שותפים מוגבלים (LP)?

בעולם המורכב של פיננסים והשקעות, דמותו של השותף המוגבל מתגלה ככוח שקט אך אינסטרומנטלי המניע את השגשוג, עם השקפה אסטרטגית. אנשי מקצוע אלו הם המשקיעים האיתנים שמזינים את צמיחת הקרן, תוך שהם מוותרים על הניהול ומשאירים אותו לשותפים הכלליים.

תפקידו העיקרי של השותף המוגבל הוא לתרום את ההון המשמש לניהול הקרן, עם הענקת האפשרות לנצל הזדמנויות ולנווט בנוף המורכב של השווקים הפיננסיים. על ידי השתתפות פעילה בקרן, שותפים מוגבלים אלה מחזקים את הבסיס עליו בנוי כל מבנה הצלחת ההשקעה.

מה זה קופת גמל IRA?

קופת גמל זו מבוססת על מנגנון אינטגרלי שסולל את הדרך לחיסכון פנסיוני בטוח ויציב לטווח בינוני עד ארוך, בהתנהלות זהירה שמתאימה לחוסכים עצמאיים או שכירים, שמעוניינים בתכנון פרישה יציב.

לחוסכים עצמאיים, קופת הגמל מציעה דרך משכנעת לטיפוח עתיד כלכלי יציב, שמאפשר פרישה נוחה ללא גבולות. בנחישות איתנה, חוסכים אלה תורמים לקופת הגמל שלהם, ובונים בסיס איתן שיעמוד במבחן הזמן. גישה מכוונת עצמית זו לחיסכון פנסיוני מעניקה לאנשים אפשרות לשלוט על גורלם הפיננסי, תוך שהם מאמצים תחושת אוטונומיה ויציבות כלכלית.

מנגד, לחוסכים שכירים יש קופות גמל שהכספים מופקדים אליהן על ידי המעסיקים שלהם, עם הפרשה חלקית שלהם. הסדר זה מדגיש את הערך המוערך לרווחתם ולביטחון הכלכלי של העובדים, שכן מעסיקים משקיעים באופן אקטיבי בעתיד כוח העבודה שלהם.

מה זה נדל”ן מניב?

במרחב העצום של תחום ההשקעות, נדל”ן מניב מאפשר למשקיעים להשיג תשואות יציבות והזדמנויות רווחיות באמצעות רכישת נכסי נדל”ן, במישרין או בעקיפין באמצעות מכשירים רלוונטיים, כדי להניב הכנסות משכירות או מתשואות חיוביות אחרות, בהתאם לאופי ההשקעה.

בבסיסו של נדל”ן מניב טמון הרעיון של יצירת הכנסה פסיבית באמצעות בעלות נבונה על נכס, כשמשקיעים רוכשים נכסים שיש להם אפשרות להניב תשלומי שכר דירה עקביים, באמצעות בעלות על נכסי מגורים או התעמקות בתחום הנדל”ן המסחרי.

מה זה השקעות אלטרנטיביות?

בתחום הדינמי של הזדמנויות פיננסיות, השקעות אלטרנטיביות הן אפשרויות חדשניות שחורגות מהמסלולים המקובלים שמציע שוק ההון, עם הצגת אפשרויות השקעה החורגות מתחומי המוצרים הסחירים, כך שלמשקיעים יש מגוון שלם של אפשרויות ייחודיות.

השקעות אלטרנטיביות עומדות כחריגה נועזת ממכשירי ההשקעה הקונבנציונליים המאכלסים את שוק ההון, להבדיל ממניות ואיגרות חוב השולטות בתיקי ההשקעות המסורתיים. השקעות חדשניות אלו מציעות מגוון רחב של אפשרויות, מנכסים מוחשיים כמו נדל”ן, מתכות יקרות ואמנות ועד מיזמים בלתי מוחשיים כמו הון פרטי, הון סיכון וקרנות גידור.

בשורה התחתונה, כדאי שהמומחים הפיננסיים יהיו לצידכם

בעולם המורכב של השקעות כלכליות או השקעות נדל”ן, הבנה מקיפה ושליטה ברשת הסבוכה של מושגים פיננסיים חיוניים להבטחת עתיד כלכלי יציב והתנהלות יעילה. עם המומחים של חברת Finbert, תוכלו להיות רגועים בידיעה שאתם מקבלים החלטות נבונות ומושכלות.

עם צוות מקצועי מיומן ומנוסה לצידכם, ואנשי מקצוע שיש להם את המומחיות להתנהל בתחום המורכב הזה, תוכלו לשמר את ההון שלכם ולייצר צמיחה כלכלית חדשה, עם שקט נפשי שילווה אתכם לאחר הפרישה מהעבודה, ושיבטיח גם את עתידם הכלכלי של ילדיכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

המידע המפורט לעיל, כפוף להוראות ההסדר התחיקתי והינו חומר מסייע בלבד. אין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה, ואין בו כדי למצות ו/או להחליף את הוראות ההסדר התחיקתי והתקנון הרלוונטי. המידע האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק השקעות אישי ו/או ייעוץ מס המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל לקוח. אין באמור כדי להוות התחייבות לתשואה עודפת ואין בתשואות העבר בכדי להבטיח תשואה דומה בעתיד.

רוצים להיות שותפים בבחירת הרכב החיסכון הפנסיוני שלכם ולשפר את העתודות הכלכליות שברשותכם?

רוצים להיות שותפים בבחירת הרכב החיסכון הפנסיוני שלכם ולשפר את העתודות הכלכליות שברשותכם?