Finbert ישראל שירותים פיננסים

Finbert ישראל שירותים פיננסים

פתרונות פיננסים פופולריים: אפיקי ההשקעה שאסור לכם להחמיץ!

תוכן עניינים

עבודה

רווחים גבוהים מהשקעה נכונה הם השורה התחתונה – המטרה הנכספת לה מייחל כל משקיע פרטי או מוסדי. הדרך אל הרווחים הגבוהים, עשויה להשתנות בין משקיע אחד למשנהו. יש הבוחרים בהשקעות מסורתיות בשוק ההון, יש שיעדיפו השקעות אלטרנטיביות. משקיעים אחרים עשויים להתמקד בקרנות השקעה, ואילו אחרים ילטשו עיניהם אל עבר מוצרים שונים כמו קרן השתלמות IRA. שוק ההשקעות רווי פתרונות פיננסים המציעים למשקיע להשקיע את כספו למשך תקופות זמן משתנות באמצעות בחירה במוצרים פיננסיים שונים, ולנסות ולייצר מהם רווחים. בשורות הבאות נעסוק בפתרונות הפיננסים הפופולריים והאטרקטיביים שכדאי לכם לקחת בחשבון כשאתם בונים את תיק ההשקעות שלכם.

שוק ההשקעות המקומי והבינלאומי טומן בחובו, מגוון רחב של פתרונות פיננסים שעשויים לסייע לכם להשקיע את כספכם בחוכמה ולייצר ממנו שורת רווחים נאה. ישנן דרכים רבות להשקעה שמהותן משתנה בין אפיק אחד לאחר.יש שיתרכזו במוצרים סחירים המושפעים מתנודות שוק ההון, לחלופין יש שיבחרו בהשקעות אלטרנטיביות, המבוססות על נכסים שאינם סחירים ובשל כך נחשבים לפחות תנודתיים. בין אם אתם שוקלים להכניס לתמהיל תיק ההשקעות שלכם מוצר פיננסי כזה או אחר, מומלץ קודם כל לוודא כי אפיק ההשקעה מתאים לכם ולצרכים הייחודיים לכם.

התאמת פתרונות פיננסים לצרכים שלכם: איך עושים זאת?

די לבחון התאמה בין הפתרון הפיננסי בו אתם עתידים לבחור לבין הצרכים הייחודיים לכם: מצב משפחתי, כלכלי, הוצאות עתידיות ועוד, מומלץ להיעזר בארבעת הפרמטרים הבאים על מנת לדייק את אופן הבחירה:

  1. לשם מה אתם משקיעים? כולנו היינו רוצים חשבון בנק גדול יותר, יותר כסף, יותר משאבים לפנאי ומותרות, אך האם מלבד רצון כללי זה, להשקעה ישנה מטרה ספציפית? מחיה לאחר גיל פרישה? מעבר דירה? סיוע לילדים? כל אלה ועוד הן מטרות פופולריות אליהן מייעדים משקיעים את הרווחים מההשקעה.
  1. מהי מידת הסיכון שתאפשרו לעצמכם ליטול? פתרונות פיננסים שונים זה מזה ברמת הסיכון המאפיינת אותם. חשיפה לתנודתיות גבוהה, השקעה בתחום חדשני או השקעות מסורתיות וסולידיות? בהתאם למידת הסיכון אותה אתם מוכנים לקבל על עצמכם, תוכלו לבחור בצורה מתאימה יותר לכם את אפיק ההשקעה. 
  1. מהו היקף ההשקעה שלכם? פתרונות פיננסים אחדים מחייבים סכום השקעה מינימלי גבוה יחסית, בעוד שאחרים מאפשרים השקעה בהיקף נמוך בהרבה, לדוגמה: קרנות השקעה בנדל”ן יאפשרו למשקיע השקעה נמוכה יותר ביחס למשקיע בנדל”ן באמצעות רכישת נכסים להשקעה.
  1. לאיזה טווח זמן תרצו להשקיע? פועל יוצא של מטרת השקעתכם. אם אתם מעוניינים בהשקעה למחייה בתקופת הפנסיה ואתם כרגע בשנות ה-30-40 שלכם, מדובר בהשקעה ארוכת טווח שאף תאפשר לכם נטילת סיכון, מתוך הנחה כי מגמות שליליות עשויות להשתנות במרוצת השנים. השקעה לטווח קצר שונה מהותית מהשקעה ארוכת טווח ולרוב כוללת מוצרים פיננסים שונים.

פתרונות פיננסים מומלצים

  • השקעות אלטרנטיביות – השקעה באפיקים שאינם נסחרים בשוק ההון ולכן הם פחות תנודתיים. חלופה זו מקורה במשברים כלכליים רחבי היקף שאירעו בכלכלה הגלובלית החל משנת 2008 שאילצו משקיעים רבים לחפש אלטרנטיבות לשוק ההון רווי הסיכונים. השקעות אלטרנטיביות סיפקו מענה הולם לחשש הגדול מאי היציבות בסקטור ההשקעות שהיה עד למשבר הפופולרי ביותר והחלו להציע מוצרים פיננסים רבים: קרנות השקעה פרטיות, תשתיות, קופת גמל או קרן השתלמות  IRA ועוד. השקעות אלטרנטיביות מציעות אפשרויות ניהול שונות להשקעה, באופן עצמאי או באמצעות קרנות המעסיקות אנשי מקצוע בתחום. בשונה מהשקעה במוצרים הנסחרים בשוק ההון, השקעות אלטרנטיביות נחשבות לארוכות טווח ואינן מבוססות על תנודות מהירות וקיצוניות או רווח מהיר במיוחד.
  • קרנות השקעה – בדומה לאפיקי השקעה אחרים, מטרתן של קרנות השקעה היא הפקת רווחים עבור המשקיעים בהן. אל קרנות השקעה יכולים לחבור אנשים פרטיים, ארגונים ומוסדות. לצורך ההצטרפות נערך הסכם בין מנהליה של הקרן ובין הבוחרים להשקיע במסגרתה. ההסכם מפרט את המדיניות אשר במסגרתה תתקיים ההשקעה, תקופת הפעילות של הקרן. הנהלת קרנות השקעה כוללת לרוב אנשי מקצוע בתחום הפעילות הרלוונטי בו פועלת הקרן. קיימים סוגים שונים של קרנות השקעה שבאמצעותן ניתן להשקיע: קרנות הון סיכון, קרנות פרטיות, קרנות נדל”ן ועוד.
  • קרן השקעה פרטית – ידועה גם כ-PRIVATE EQUITY, או בקיצור קרן PE, אפיק זה משתייך לתחום השקעות אלטרנטיביות מאחר והוא מבוסס על מוצרים פיננסים שאינם סחירים בשוק ההון. המשקיעים בקרן זו מספקים השקעה ראשונית שמועברת אל תחומי השקעה מגוונים. הרוב המוחלט של המשקיעים בקרן בעלי מעורבות מוגבלת ונקראים שותפים מוגבלים. מיעוט מהמשקיעים הם בעלי יכולת קבלת החלטות הנוגעת לפעילות הקרן, הם נקראים שותפים כלליים. קרן השקעה פרטית מניבה יתרונות רבים עבור הבוחרים בה: הון פרטי המושקע באפיק זה הופך את קרן ההשקעה הפרטית למועדפת על החברות השונות, הקרן מאפשרת גיוון של תיק ההשקעות וביזור סיכונים. בנוסף, קיימים תחומי השקעה שונים לקרן השקעה פרטית המאפשרים בחירה למשקיע.
  • קרנות השתלמות – מדובר בכלי פיננסי שמאפשר לבוחרים בו חיסכון במשך 6 שנים שבתומן, יוכלו לעשות שימוש לכל מטרה בכסף המושקע. שימוש בכספי החיסכון אפשרי אף לאחר 3 שנים, זאת בתנאי ומטרת השימוש בכספים היא בשל הגעה לגיל פרישה או לשם השתלמות מקצועית.אם המשקיע בוחר שלא להשתמש בכספי ההשקעה לאחר שש שנים, ניתן להמשיך ולחסוך אותם באפיק זה. במידה והחוסך מפקיד סכום, שאינו עולה על תקרת הסכום המאפשר הטבות, יוכל להנות בעת ההפקדה ובעת משיכת הכספים מהטבה במס.
  • קרן השתלמות  IRA– זהו למעשה מוצר פנסיוני המאפשר חיסכון ארוך טווח המנוהל באמצעות החוסך עצמו. אפיק השקעה זה מאפשר לבוחרים בו לשלוט בתמהיל האפיקים המרכיבים את תיק ההשקעות שלהם, לבחור בעצמם את המוצרים הפיננסים, להתנהל תוך שקיפות מלאה וגמישות מקסימלית. בחירה בקרן השתלמות IRA מחייבת עמידה במספר תנאים: הבנת השוק במידה שתאפשר בחירת מוצרים פיננסים מתאימים וקבלת החלטות שקולה. אם אתם מעוניינים לחסוך באפיק זה אך הידע הנדרש לכם על מנת להתנהל נכונה אינו, תוכלו להיעזר באיש מקצוע על ידי מינויו כאחראי על קרן ההשתלמות שלכם. קרן השתלמות IRA מכילה תקרת הפקדות עד לסכום של 5.3 מיליון ש”ח שמקורם בכסף המוגדר נזיל והופקד על ידי החוסך עצמו. את קרן ההשתלמות יש לפתוח באמצעות גוף פיננסי או ביטוחי המציע מוצר זה. עמלת הניהול הנגבית בעת פעילותה של הקרן היא נמוכה במיוחד, הקרן מאפשר את ריכוז השליטה על תיק ההשקעות בידיו של המשקיע עצמו, עובדה המקנה שקיפות וגמישות גם כן. בנוסף, ניהול קרן השתלמות IRA באמצעות חברה פיננסית כלשהי לא מחייב אתכם לבלעדיות בבחירת מוצריה הפיננסים השונים של החברה המנהלת.

לסיכום

פתרונות פיננסים רבים משווקים כיום ונתונים לבחירתו של המשקיע המתעניין. אפיקי ההשקעה השונים נבדלים זה מזה במאפיינים כמו: סכום ההשקעה הדרוש, חשיפה אל שוק ההון, תנודתיות, טווח ההשקעה ועוד. הדינמיות בעולם ההשקעות מושפעת ישירות ממגמות כלכליות גלובליות ומעלה את הביקוש אל חלופות למוצרים פיננסים מסורתיים. השקעות אלטרנטיביות על נגזרותיהן מסתמנות ככוכב עולה בעולם ההשקעות, מגמה שנמשכת כבר מספר שנים. לפני קבלת החלטה אודות הפתרונות הפיננסים האידיאליים עבורכם, מוטב לבחון את התאמתו של המוצר אל הצרכים והמטרות האישיים שלכם.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

המידע המפורט לעיל, כפוף להוראות ההסדר התחיקתי והינו חומר מסייע בלבד. אין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה, ואין בו כדי למצות ו/או להחליף את הוראות ההסדר התחיקתי והתקנון הרלוונטי. המידע האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק השקעות אישי ו/או ייעוץ מס המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל לקוח. אין באמור כדי להוות התחייבות לתשואה עודפת ואין בתשואות העבר בכדי להבטיח תשואה דומה בעתיד.

רוצים להיות שותפים בבחירת הרכב החיסכון הפנסיוני שלכם ולשפר את העתודות הכלכליות שברשותכם?

רוצים להיות שותפים בבחירת הרכב החיסכון הפנסיוני שלכם ולשפר את העתודות הכלכליות שברשותכם?