Finbert ישראל שירותים פיננסים

Finbert ישראל שירותים פיננסים

מה זה קרן פרייבט אקוויטי (PE-Private Equity Fund) ?

תוכן עניינים

מה זה פרייבט אקוויטי

“פרייבט אקוויטי”-קרן  השקעה פרטית, הוא סוג של השקעה אלטרנטיבית, המורכבת מהון שאינו רשום בבורסה הציבורית. בקרנות פרייבט אקוויטי משקיעים מוסדיים וקמעונאיים מספקים את ההון להשקעה פרטית, כך שניתן לנצל את ההון למימון טכנולוגיה חדשה, ביצוע רכישות, הרחבת ההון החוזר, וחיזוק וגיבוש המאזן.

לקרן הון פרטית יש שותפים מוגבלים (LP), שבדרך כלל מחזיקים ב- 99% מהמניות בקרן ויש להם אחריות מוגבלת, ושותפים כלליים (GP), המחזיקים בלפחות 1% מהמניות ובעלי אחריות מלאה. האחרונים אחראים גם על ביצוע ותפעול ההשקעה.

בין היתרונות של הון פרטי נמנים גישה קלה לצורות הון חלופיות עבור יזמים ומייסדי חברות ופחות לחץ של ביצועים רבעוניים. יתרונות אלה מתקזזים על ידי העובדה שהערכות שווי הון פרטיות אינן נקבעות על ידי כוחות השוק.

במילים אחרות, פרייבט אקוויטי הוא צורת מימון פרטית חלופית, הרחק מהשווקים הציבוריים, שבה משקיעים וקרנות מבצעים השקעה ישירות בחברות או עוסקים ברכישות של חברות כאלה. מרבית קרנות הפרייבט אקוויטי משקיעות באופן ישיר במימון פרויקטים בתחומי הנדל”ן השונים, הלוואות P2P או תחומי השקעות אחרים.

קרנות פרייבט אקוויטי הן דרך נוספת להיחשף להשקעות מגוונות שאינן מסוג ההשקעות המסורתיות שנפוצות בגופים מוסדיים, ושניתן להשקיע בהן גם באמצעות קופת גמל בניהול אישי Ira (או בשמה המלא Individual ,(Retirement Account שהינה פלטפורמה אישית לניהול חיסכון, שנועדה להוות חלק מהעתודה הכלכלית לימי הפרישה.

מה זה פרייבט אקוויטי

https://youtu.be/luwM29ilixM

יתרון מרכזי בקרנות פרייבט אקוויטי-השקעה של הון פרטי

הון פרטי מציע מספר יתרונות לחברות וסטרטאפים. הוא מועדף על חברות מכיוון שהוא מאפשר להן גישה לנזילות כחלופה למנגנונים פיננסיים קונבנציונליים, כמו הלוואות בנקאיות בריבית גבוהה או רישום בשווקים ציבוריים.

צורות מסוימות של הון פרטי, כמו קרן הון סיכון, מאפשרות לממן רעיונות וחברות בשלב מוקדם. במקרה של חברות שנמחקות מהבורסה, מימון הון פרטי יכול לעזור לחברות כאלו לנסות אסטרטגיות צמיחה לא שגרתיות הרחק מהזוהר של השווקים הציבוריים. ללא ההון הפרטי, הלחץ של הרווחים הרבעוניים מקטין באופן דרמטי את מסגרת הזמן העומדת לרשות ההנהלה הבכירה לייצב חברה או להתנסות בדרכים חדשות לצמצם הפסדים או להרוויח כסף.

החסרון בהשקעה בקרנות פרייבט אקוויטי

לקרנות פרייבט אקוויטי יש אתגרים ייחודיים. ראשית, תמחור מניות לחברה בפרייבט אקוויטי נקבע באמצעות משא ומתן בין קונים למוכרים ולא לפי כוחות השוק, כפי שקורה בדרך כלל בחברות ציבוריות. שנית, הזכויות של בעלי המניות הפרטיות נקבעות בדרך כלל על בסיס כל מקרה לגופו באמצעות משא ומתן במקום מסגרת ממשל רחבה המכתיבה בדרך כלל זכויות לעמיתים בשווקים ציבוריים.

סוגי השקעה באמצעות קרנות פרייבט אקוויטי

חברות הון פרטיות מגייסות כסף ממשקיעים מוסדיים ומשקיעים מוסמכים לקרנות המשקיעות בסוגים שונים של נכסים. להלן ההסוגים הפופולריים ביותר של השקעות מסוג פרייבט אקוויטי:

  • נדל”ן מניב– לאחר המשבר הפיננסי העולמי, שהחל בשנת 2008 בארה”ב וגרם לצניחה במחירי הנדל”ן, שווקים פיננסיים הטמיעו פרוטוקולים רגולטוריים ומערכות מובנות כדי להבטיח מסלול צמיחה מדוד לאורך זמן, מה שהביא לעלייה בסוג זה של מימון.  תמיד ישנה שאלה לגבי האופן שבו השוק ישתנה בשנים הקרובות, במיוחד כשהריביות ממשיכות להשתנות. נכון לעכשיו, יותר מתמיד, חיוני לבחור בחברת השקעות ששמה דגש על צמיחה ארוכת טווח במקום “לשחק” בשוק בשביל תשואה מהירה. חשוב להבין, שקרנות נדל”ן דורשות הון מינימלי גבוה יותר להשקעה בהשוואה לקטגוריות מימון אחרות בפרייבט אקוויטי. כמו כן, בסוג זה של מימון, כספי המשקיעים נעולים למספר שנים בכל פעם.
  • נדל”ן מסחרי ונדל”ן לפיתוחהשקעה בנדל”ן מסחרי באמצעות קרנות פרייבט אקוויטי יכולה להציע תשואה מצוינת למשקיעים בבחירת הנכס הנכון. אם המשקיע חושב על השקעה מסוג זה לגיוון תיק ההשקעות שלו, עליו להבטיח שיאותרו עבורו ההזדמנויות האיכותיות הזמינות בשוק הנדל”ן המסחרי, כדי שיוכל ליהנות מתשואה גבוהה לאורך זמן.השקעה בנדל”ן מסחרי באמצעות קרנות פרייבט אקוויטי כולל סוגי נכסים שונים להשקעות ציבוריות והשקעות פרטיות מאוחדות המוצבות בשווקי הנדל”ן. ניתן למקד את ההשקעות בסוגים רבים של מבנים ונכסים מסחריים, לרבות בנייני משרדים, נכסים תעשייתיים, מרכזי קניות ומרכזי מסחריים, דיור רב משפחתי (מולטי פמילי), דיור לסטודנטים, בתי מלון, מחסנים, מתקני ייצור, קרקעות לא מפותחות ועוד.
  • מימון במצוקה – במסגרת סוג זה של מימון הכסף מושקע בחברות בעייתיות עם יחידות עסקיות או נכסים עם ביצועים נמוכים. הכוונה היא לשפר את הביצועים על ידי ביצוע שינויים הכרחיים בניהולם או בפעילותם או ביצוע מכירה של נכסיהם למטרת רווח. נכסים במקרה האחרון יכולים לנוע ממכונות פיזיות ונדל”ן ועד לקניין רוחני, כגון פטנטים.
  • רכישות ממונפות – הצורה הפופולרית ביותר של מימון הון פרטי, הכוללת רכישה מוחלטת של חברה מתוך כוונה לשפר את הבריאות העסקית והפיננסית שלה ולמכור אותה עבור רווח לגורם מעוניין או ביצוע הנפקה. עד 2004, מכירת יחידות עסקיות שאינן הליבה של חברות ציבוריות היוותה את הקטגוריה הגדולה ביותר של רכישות ממונפות עבור הון פרטי.
  • Fund of funds (“קרן קרנות”)– כפי שהשם מציין, סוג זה של קרן מתמקד בעיקר בהשקעה בקרנות אחרות, בעיקר קרנות נאמנות וקרנות גידור. קרן קרנות מציעה כניסה אחורית למשקיע שאינו יכול להרשות לעצמו דרישות הון מינימליות בקרנות מסוג זה. אולם, מבקרי קרנות כאלה מצביעים על דמי הניהול הגבוהים שלהן (מכיוון שהן מתגלגלות ממספר קרנות) ועל העובדה שגיוון בלתי מוגבל עשוי לא תמיד להביא לאסטרטגיה אופטימלית להכפיל תשואות.
  • קרן הון סיכון – מימון הון סיכון הוא סוג של הון פרטי, שבו משקיעים (הידועים גם כאנג’לים) מספקים הון ליזמים. בהתאם לשלב שבו הוא מסופק, הון סיכון יכול ללבוש מספר צורות. מימון ראשוני מתייחס להון שמספק משקיע כדי להרחיב רעיון מאב טיפוס למוצר או שירות.

אסטרטגיית ההשקעה בנדל”ן מניב באמצעות קרנות פרייבט אקוויטי

כשמסתכלים על הנתונים לפני קריסת השוק הפיננסי ב-2008, אין זה מפתיע שהשוק השתנה בצורה דרסטית. ההקדמה להתרסקות כללה דפוסים שחזרו על עצמם לאורך ההיסטוריה. כל מי שמבין בענף הנדל”ן מכיר את המעגל שחוזר על עצמו, הכולל מיתון, התאוששות, התרחבות ועודף היצע.

חלק מהמשקיעים בנדל”ן נתפסים לפרטים אלה כדי לתזמן את השוק וכדי למקסם את הרווחיות בטווח הקצר. למרות שיש הזדמנויות השקעה זמינות עם אסטרטגיה זו, היא עשויה להוות סיכון למשקיעים אם השוק משתנה באופן בלתי צפוי. במקום לקחת את הסיכון הזה, משקיעים רבים מעדיפים להשתמש בכלי השקעה שנועדו לנצל את הרווחים ארוכי הטווח הקיימים בנדלן מניב.

ניתן להשתמש באסטרטגיה ארוכת טווח זו בכל השלבים של מגמות ומחזוריות הנדל”ן. המפתח הוא למצוא את הנכסים הנכונים העומדים בדרישות כדי למקסם את ההזדמנויות לרווחיות המשקיעים. חשוב שהאסטרטגיות יותאמו בהתאם לשלב הנוכחי בשוק הנדל”ן. הישענות על הניסיון של יועץ נדל”ן וחברת השקעות מהימנים פירושה שהמשקיעים לא צריכים לשחק את משחק הניחושים בעת זיהוי הזדמנויות השקעה. כל ההשקעות נושאות רמת סיכון מסוימת, אבל תיק ההשקעות הנכון יכול לעזור בהגנה מפני המגמות המשתנות במחזוריות השוק .

Finbert ישראל מציעה שירותים פיננסים וניהול קרנות פרייבט אקוויטי בחו”ל. השקעות אלטרנטיביות בקרנות השקעה פרטיות, נדל”ן מניב ועוד באמצעות קופת גמל בניהול אישי Ira. למידע נוסף צרו קשר איתנו עוד היום

“המידע המפורט לעיל, כפוף להוראות ההסדר התחיקתי והינו חומר מסייע בלבד. אין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה, ואין בו כדי למצות ו/או להחליף את הוראות ההסדר התחיקתי והתקנון הרלוונטי. המידע האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק השקעות אישי ו/או ייעוץ מס המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל לקוח. אין באמור כדי להוות התחייבות לתשואה עודפת ואין בתשואות העבר בכדי להבטיח תשואה דומה בעתיד.”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

המידע המפורט לעיל, כפוף להוראות ההסדר התחיקתי והינו חומר מסייע בלבד. אין לראות במידע זה כעובדתי או כמידע שלם וממצה, ואין בו כדי למצות ו/או להחליף את הוראות ההסדר התחיקתי והתקנון הרלוונטי. המידע האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי, המלצה או חוות דעת ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי ו/או תחליף לשיווק השקעות אישי ו/או ייעוץ מס המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל לקוח. אין באמור כדי להוות התחייבות לתשואה עודפת ואין בתשואות העבר בכדי להבטיח תשואה דומה בעתיד.

רוצים להיות שותפים בבחירת הרכב החיסכון הפנסיוני שלכם ולשפר את העתודות הכלכליות שברשותכם?

רוצים להיות שותפים בבחירת הרכב החיסכון הפנסיוני שלכם ולשפר את העתודות הכלכליות שברשותכם?